Dvě verze článků

Proč psát verzi pro maminky a verzi pro tatínky?

Krátká odpověď je: protože je to potřeba.

Oba jsou rodiče a oba spolu chtějí mluvit a domluvit se na stejných tématech – rodičovství, partnerství, osobní rozvoj, sebenaplnění... Nebo taky jestli budou teplé večeře a jaký koberec bude v obýváku.

Najít svůj směr, pro sebe a svou rodinu. Tu jejich harmonii, rovnováhu, balanc či equilibrium, jakkoliv tomu chcete říkat.

 

Jenže mnohdy k tomu nemají nástroje

Možná totiž nikdy neviděli muže a ženu, partnery, jak spolu komunikují s láskou a pochopením. S přijetím vzájemných odlišností a respektování individuálního prožívání. Natož aby viděli domluvu. 

V jejich významovém slovníku má ostatně heslo "domluva" u sebe něco ve smyslu "Někdo musí ustoupit. A zase to budu já." Případně se domnívají, že "Domluva je přeci kompromis.".

Jenže ona není.  

Kompromis je řešení "prohra-prohra" - oba účastníci kompromisu musí ustoupit a nemají to, co by chtěli. Domluva je konsenzus, řešení ve stylu "výhra-výhra". Oba se vnímají jako partneři v domluvě a mají své potřeby v dlouhodobém pohledu saturované, naplněné. 

Mars versus Venuše?

Jak oba rostou a dospívají, rozvíjejí se  v rámci svých respektivních světů – muži v mužském a ženy v ženském. Bohužel, často namísto oslavy darů, které přinášíme každý jeden člověk na svět, dochází k rozdělování hláškami jako "některý ženský jsou všechny stejný" nebo "všichni muži myslí jenom na jedno".

Není se tedy čemu divit, že se následně partneři nejsou schopni domluvit. Naprosto netuší jak. Jejich světy se míjejí a oba bojují s náloží, která jim vzájemné propojení a pochopení se ztěžuje.

Jak to bylo u nás?

Když jsem hledala svou cestu, své Mazli mě, procházela jsem obrovským množstvím zdrojů – knihy, podcasty, videa, webovky, kurzy i rozhovory s moudrými lidmi. Byla jsem v úžasu, že je tolik lidí vnímavých k dětskému prožívání. Tolik cest, kudy se s láskou vydat. 

KaterinaBreiMobile

To všechno jsem chtěla sdílet s tatínkem svého syna a domluvit se, jak to chceme mít my. Byla jsem nadšená, že si můžeme vybrat lásku a pohodu.

Byl to špatný nápad. 

Po chvíli byl absolutně zahlcený.

Potřeboval to jiným způsobem.

Texty o poznávání sebe a hledání své cesty v rodičovství určené ženám jsou slova k srdci a k duši. Muž má úplně stejné srdce a duši, ale abychom k nim mohly promluvit, je vhodné použít jiný styl komunikace. Taky znáte tu konverzaci mezi maminkou a tatínkem ve stylu: „Mám skvělý článek! Přesně pro nás.“  a jeho reakci: „To je dlouhé, to číst nebudu.“

Proto dva texty na jedno téma.

Jednak láskyplná rozmluva s maminkami a druhak efektivní a krátké texty pro tatínky. Stejný smysl, ale v kabátcích na míru pro oba – jeden laskavý a pečující, druhý s auty, programováním, pařením a DnD. 

Zaujalo?

Proč jsem s tím přišla zrovna já?

I to jakou mám kvalifikaci, abych psala pro vás oba, najdete v článku Maminkám: Proč píšu pro vašeho muže ty "jiné" články?
(Včetně toho, co znamená to moje "KISS - Keep It Short and Sweet", když někdy mluvím o dvou verzích článků :))

Zatím má pouze pečující maminkovskou verzi, ale pro muže se mi rýsuje v hlavě něco na téma jednoho oblíbeného meme ajťáků. Tak si mi o ni můžete napsat, pokud by si ji muž (nebo vy :D) chtěl přečíst  🙂 

Chcete si rovnou nějaké přečíst?

První článek, který jsem napsala zvlášť ve verzích pro maminky a tatínky, byl o tom, že pláč děťátka nejenže není špatně, ale naopak je skvělou příležitostí, jak opečovat nejen děťátko a sebe, ale i váš vztah.

Tady máte obě pojetí stejného tématu. Které vám sedne víc? 🙂

A ve dvou verzích naleznete i povídání o tom, jak jsem se dostala k Mazli mě 🙂

Ať už si vyberete kteroukoliv verzi, přeju vám krásné čtení a při něm hodně smíchu a když slz, tak z radosti, že teď už víte, že to s těmi dětmi na tu lásku bez podmínek zmáknete 😉

 

Vaše KT z Mazli mě

P. S. Jako prioritu Mazli mě aktuálně vnímám obsah ve verzi pro maminky. Chci ženám zprostředkovat svou osobní zkušenost, a jemnými otázkami je vést na cestě k jejich vlastnímu Vnitřnímu kompasu, aby bez pochyb věděly, že mohou samy tvořit svou cestu, svůj život a žít ho s dětmi a láskou bez podmínek.

Hravé chlapácké texty na míru mužům ajťákům, fandům aut nebo bojových umění budou přibývat postupně. Někdy bude verze pro pány kluky hned další publikovaný článek a někdy ne.

Kdyby vám k nějakému článku jeho KISS verze moc chyběla a doma vás to pálilo, tak mi napište a domluvíme se, co s tím vyvedem 🙂